استوری اینستاگرام

با امکانات تازه‌ی استوری اینستاگرام آشنا شوید

نوشته 14 آبان, 1397

اینستاگرام چندی پیش به افتخار یک میلیارد کاربره شدن، از پلتفرم ویدیویی عمودی و جدیدش به نام IGTV رونمایی کرد. حال امکان تازه‌ای برای کاربران اینستاگرام فراهم شده که می‌تواند به تعامل آنان با IGTV کمک کند.

کاربران این پلتفرم محبوب اجتماعی از این پس قادر خواهند بود تصویری ثابت از ویدیوهای IGTV روی استوری خود قرار داده و منتشر کنند. بر اساس اعلام این پلتفرم، با کلیک کاربر روی این preview در استوری، ویدیوی کامل آن روی IGTV نمایش داده می‌شود.

این امکان قرار است با استفاده از محبوبیت فرمت استوری، به میزان دیده شدن ویدیو‌های IGTV کمک کند؛ ظاهراً پلتفرم IGTV از زمان راه‌اندازی در ماه ژوئن، در جذب مخاطب کمی کند عمل کرده است.

عدم توانایی اینستاگرام در ترغیب موثر تولیدکنندگان محتوای ویدیویی به استفاده از پلتفرم ویدیویی خود، تا حد زیادی به نو بودن چنین پلتفرمی نسبت داده می‌شود. تعدادی از ناشران محتوای ویدیویی چندی پیش اظهار کرده بودند هنوز برای اینکه بتوان گفت چه نوع محتوایی روی این پلتفرم جواب می‌دهد خیلی زود است.

به این ترتیب به نظر می‌رسد بدون محتوای کافی یا مخاطبان بیشتر، کمپانی فیسبوک (مالک اینستاگرام) برای درآمدزایی از پلتفرم IGTV دچار مشکل خواهد بود. بنابراین ایجاد راه‌های تازه برای درگیر کردن مخاطب روی IGTV یکی از شیوه‌هایی است که این شرکت می‌تواند برای کمک به تسریع فرایند درآمدزایی از پلتفرم ویدیویی اینستاگرام به کار بگیرد.

 

بیشتر بخوانید: پلتفرم جدید اینستاگرام تی‌وی و فرصت‌های آن برای کسب‌و‌کار‌ها

 

پروموت استوری؛ پیشنهاد اینستاگرام برای کسب‌و‌کار‌های کوچک

اینستاگرام در کنار تقویت پلتفرم ویدیویی خود، در حال آزمایش یک برنامه‌ی تبلیغاتی برای استوری نیز هست که مشابه گزینه‌ی Boost فیسبوک عمل خواهد کرد و به اکانت‌های کار‌ی اجازه خواهد داد با صرف هزینه‌ای اندک، استوری‌هایشان را در فید کاربران تبلیغ کنند. به گزارش تک کرانچ، این گزینه‌ی تبلیغاتی جدید در مرحله‌ی آزمایشی قرار دارد اما هیچ تاریخ مشخصی برای عرضه‌ی رسمی آن اعلام نشده است.

کلیک‌های دریافتی استوری‌های اینستاگرامی در میان سایر امکانات شبکه‌های اجتماعی از حجم بالایی برخوردار است. به نقل از اینستاگرام، ۴۰۰ میلیون کاربر هر روز استوری تماشا می‌کنند. این شرکت همچنین گزارش داده است که ۸۰ درصد از کاربرانش روی این اپلیکیشن اکانت یک برند یا پروفایل کسب‌و‌کاری را دنبال می‌کنند. بنابراین منطقی است اگر اینستاگرام به کسب‌و‌کار‌هایی که ممکن است بودجه یا منابع آنچنانی در اختیار نداشته باشند اجازه بدهد محتوای ارگانیک خود را با هزینه‌ای محدود در برابر دیدگان طیف گسترده‌تری از مخاطبان قرار دهند.

هنوز جزئيات دقیقی از هزینه‌های پروموت استوری اینستاگرام منتشر نشده است؛ اما ادمین یک صفحه‌ی فیسبوکی می‌تواند پست خود را با هزینه‌ی ناچیز ۵ دلاری در برابر دیدگان تعداد بیشتری مخاطب قرار دهد؛ امکانی که تبلیغات روی این پلتفرم را برای اغلب کسب‌و‌کار‌های کوچک و متوسط امکان‌پذیر می‌کند.

به این ترتیب اکانت‌های کاری اینستاگرام قادر خواهند بود استوری‌های مورد نظر خود را همراه با لینک به پروفایل یا وبسایت، بر اساس موقعیت جغرافیایی، برای مخاطبانی مشابه مخاطبان خود پروموت کنند یا از مجموعه‌ی کاملی از گزینه‌های هدفگیری تبلیغات اینستاگرام بهره بگیرند.

 

بیشتر بخوانید: خیز بلند استوری در شبکه‌های اجتماعی؛ آیا کسب‌و‌کار شما بر این موج سوار است؟

 

گفتنی است پلتفرم اینستاگرام پیش از این نیز در ماه سپتامبر امکان فروش از طریق استوری را برای خرده‌فروشان سراسر جهان فراهم کرده بود.

منبع: MarketingLand، MarketingLand

پیام ادیب
بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

دیدگاه
نام
ایمیل
وبسایت

یک × 3 =