بازی‌های موبایلی

تبلیغات موبایلی؛ کلید طلایی کسب درآمد از اپلیکیشن‌های بازی

نوشته 7 خرداد, 1398

آیا شما هم به دنبال یافتن بهترین روش برای کسب درآمد از بازی‌های موبایلی‌تان هستید؟ کسب درآمد از طریق تبلیغات درون اپلیکیشنی در عین درآمدزایی برای شما، به کاربرانتان اجازه می‌دهد رایگان بازی کنند. در ادامه‌ی این مطلب با ما همراه باشید تا توضیح دهیم چرا توسعه‌دهندگان ترجیح می‌دهند از طریق تبلیغات درآمد کسب کنند. سپس شما را با بهترین رویه‌های نمایش تبلیغات در بازی‌های موبایلی با هدف درآمدزایی آشنا خواهیم کرد.

 

کاربران انتظار دارند بازی‌ها رایگان باشند

توسعه‌دهندگان از ابتدا تا کنون استراتژی‌های مختلفی را برای کسب درآمد از بازی به کار گرفته‌اند؛ از جمله مدل‌های خرید درون برنامه‌ای (In-app Purchase) و دریافت حق عضویت از کاربر (Subscription). خرید درون اپلیکیشنی به کاربران اجازه می‌دهد با پرداخت هزینه‌، به برخی قابلیت‌های اضافه دست پیدا کنند که عملکرد بازی‌شان را ارتقا خواهد داد. با این حال، در اغلب موارد تنها درصد اندکی از کاربران اپلیکیشن به‌صورت ماهانه خرید درون برنامه‌ای انجام می‌دهند. در نتیجه بسیاری از توسعه‌دهندگان بازی به تبلیغات موبایلی روی آورده‌اند تا جریان درآمدی تازه‌ای برای خود بگشایند.

 

بیشتر بخوانید: ۵ استراتژی شناخته شده برای کسب درآمد از اپلیکیشن

 

استفاده از راهکار تبلیغات در بازی‌‌های موبایلی به نفع همه است

از آنجا که الزاماً همه‌ی کاربران نمی‌خواهند یا نمی‌توانند برای بازی‌های موبایلی هزینه بپردازند یا خرید درون برنامه‌ای انجام دهند، نمایش تبلیغات به محبوب‌ترین روش برای کسب درآمد از اپلیکیشن بدل شده است. نمایش تبلیغات در اپلیکیشن‌های موبایلی، هم به نفع توسعه‌دهندگان است، هم کاربران و هم تبلیغ‌دهندگان. توسعه‌دهندگان با به‌کارگیری این راهکار مفید می‌توانند درآمد لازم برای ادامه‌ی تولید محتوای موردعلاقه‌شان را داشته باشند. کاربران نیز قادر خواهند بود بازی‌های محبوب خود را رایگان انجام دهند و بدین ترتیب نرخ مشارکت و نگهداشت کاربر افزایش پیدا خواهد کرد. در آخر تبلیغ‌دهندگان نیز فرصت مناسبی خواهند داشت تا با تبلیغات دیجیتالی هدفمند و مرتبط، به جذب کاربر جدید بپردازند.

 

بیشتر بخوانید: یک حقیقت تبلیغاتی: خانم‌ها عاشق بازی‌های موبایلی هستند

 

نمایش تبلیغات در بازی‌های موبایلی را می‌توان با سایر مدل‌های درآمدزایی تلفیق کرد

تبلیغات درون اپلیکیشنی علاوه بر ارائه‌ی تجربه‌ی کاربری رایگان، مدلی کاملاً انعطاف‌پذیر است که می‌تواند در کنار سایر جریان‌های درآمدی مانند خرید درون اپلیکیشنی به کار گرفته شود. روز به روز بر تعداد توسعه‌دهندگانی که معتقدند می‌توان تبلیغات درون برنامه‌ای را کنار خرید درون اپلیکیشنی به کار گرفت افزوده می‌شود؛ بی‌آنکه لازم باشد نگران از دست رفتن بخشی از این درآمد‌ها بود.

آن‌ها همچنین متوجه شده‌اند تبلیغات جایزه‌دار می‌تواند به عنوان پیش‌نمایشی از آیتم‌های موجود برای خرید درون برنامه‌ای عمل کرده و کاربرانی که کمتر به این نوع خرید تمایل دارند را به مشتری بدل کند. نرخ استفاده از این روش ترکیبی برای درآمدزایی در سال گذشته‌ی میلادی بیش از ۵۰% افزایش پیداکرده است. در ادامه توضیح خواهیم داد که چگونه یک توسعه‌دهنده‌ی اپلیکیشن مثل شما، تصمیم گرفت تبلیغات درون برنامه‌ای را به استراتژی درآمدزایی از اپلیکیشن بازی خود اضافه کند.

 

بیشتر بخوانید: چگونه درآمد تبلیغات درون اپلیکیشنی خود را بهینه کنیم؟

 

داستان موفقیت Avid.ly: تلفیق خرید درون برنامه‌ای و تبلیغات موبایلی

داستان از این قرار است که یک توسعه‌دهنده‌ی چینی به نام Avid.ly تصمیم گرفت از طریق گیمر‌های رایگان خود درآمدش را افزایش دهد. او با ۲ میلیون کاربر فعال روزانه در بیش از ۵۰ بازی موبایلی که تنها درصد اندکی از آن‌ها خرید درون برنامه‌ای انجام می‌دادند متوجه شد تبلیغات درون برنامه‌ای فرصت مناسبی برای ایجاد یک جریان درآمدی تازه‌ خواهد بود.

این شرکت ابتدا اجرای تبلیغات بنری و بینابینی استاتیک در برخی از اپلیکیشن‌هایش را در برنامه قرار داد و برای حفظ درآمد خرید درون اپلیکیشنی در عین افزودن بر درآمد تبلیغات، استراتژی خاصی به اجرا درآورد.

Avid.ly در تابستان سال ۲۰۱۶ تصمیم گرفت تبلیغات مبتنی بر جایزه را به برخی بازی‌های موبایلی خود اضافه کند. نگرانی این شرکت در ابتدا این بود که مبادا تبلیغات جایزه‌ای باعث کاهش درآمد خرید درون اپلیکیشنی شود. اما نتایج عکس این را نشان داد: میانگین درآمد Avid.ly به ازای کاربر در یکی از بازی‌های موبایلی‌اش ۴۰%، و درآمد فروش درون برنامه‌ای آن ۱۸% و مدت زمان هر سشن ۲۰ درصد افزایش یافت. با این نتایج Avid.ly تصمیم گرفت تبلیغات جایزه‌دار را روی کل پورتفولیوی بازی‌های موبایلی خود به کار بگیرد.

 

منبع: AdMob

رایکا
بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

دیدگاه
نام
ایمیل
وبسایت

10 + 9 =