بازی‌های مویایلی

یک حقیقت تبلیغاتی: خانم‌ها عاشق بازی‌های موبایلی هستند

نوشته 5 فروردین, 1398

استفاده از ویدیو‌های جایزه‌دار برای تشویق به دانلود، میان توسعه‌دهندگان اپلیکیشن تکنیک محبوبی به شمار می‌رود که می‌تواند برای تبلیغ‌دهندگان و برند‌ها نیز نتیجه‌ی فوق‌العاده‌ای در بر داشته باشد.

ممکن است برایتان عجیب باشد اما خانم‌ها عاشق بازی‌های موبایلی هستند. در گزارش یک نظرسنجی انجام شده در سال ۲۰۱۷ آمده است که ۶۵ درصد از خانم‌های ۱۰ تا ۶۵ ساله‌ی امریکایی به صورت مرتب حداقل یک بازی موبایلی انجام می‌دهند. در واقع ۴۹ درصد از کل گیمر‌های امریکایی خانم هستند.

به‌خوبی می‌دانیم که تبلیغات ویدیویی جایزه‌دار بین کاربران هر دو جنس نرخ مشارکت بالایی دارند و میانگین نرخ کلیک (CTR) آن‌ها ۳.۴ برابر سایر روش‌های تبلیغات موبایلی ویدیویی است. این نوع تبلیغات موبایلی در ازای تماشای ویدیو، نوعی ارزش به کاربران ارائه می‌کنند؛ مواردی مثل دسترسی به مرحله‌ی بعدی بازی.

به‌علاوه، خود کاربران باید این ویدیوهای تبلیغاتی جایزه دار را به نمایش درآورند. این یعنی فعالانه اعلام می‌کنند «این آگهی تبلیغاتی را به من نشان بده». به همین دلایل است که ویدیوهای تبلیغاتی جایزه‌دار بین آن دسته از توسعه‌دهندگان اپلیکیشن که به دنبال افزایش نرخ نصب اپلیکیشن و مشارکت کاربر هستند، از محبوبیت بالایی برخوردار است.

این فرمت به همین ترتیب می‌تواند برای تبلیغ‌دهندگان و برندها نیز مناسب باشد. به عنوان مثال می‌توان به خانه‌ی مد معروف کارل لاگرفلد اشاره کرد که متوجه شد نرخ بازدید وبسایتش با تبلیغات گسترده روی بازی و اپلیکیشن‌های موبایلی حدوداً ۳ برابر می‌شود.

در کنار این موارد باید اشاره کنیم که احتمال خرید درون برنامه‌ای توسط خانم‌ها در میانه‌ی بازی‌های موبایلی تقریباً ۷۹ درصد بیشتر است. با جمع‌بندی این اطلاعات متوجه خواهید شد که خانم‌ها در هر سنی می‌توانند عاشق بازی‌های موبایلی باشند؛ هنگام بازی واقعاً درگیر آن می‌شوند و مشکلی با پول خرج کردن در بازی نیز ندارند. هیچ چیز نمی‌تواند برای تبلیغ‌دهندگانی که به دنبال راهی برای جلب مشارکت بانوان هستند، تا این حد جذاب باشد.

 

ژانر‌های محبوب بازی‌های موبایلی میان خانم‌ها کدام‌اند؟

بازی موبایلی

خانم‌ها معمولاً به سمت بازی‌های موبایلی اجتماعی کشیده می‌شوند که بخش عمده‌ی آن‌ها از ویدیوهای جایزه‌دار استفاده می‌کنند.

عمدتاً این سه ژانر اصلی میان خانم‌ها محبوب به شمار می‌روند:

  • بازی‌های Match 3 (بازی‌هایی که در آن‌ها کاربر باید دو آیتم را جابجا کند تا یک ردیف سه‌تایی از آیتم‌های همسان ایجاد شود). Gardenscapes و Homescapes از Playrix، سری Candy Crush از King، Cookie Jam از Jam City و Emoji Blitz از Disney نمونه‌های محبوب این ژانر هستند.
  • بازی‌های کلمه محور که همیشه از بازی‌های محبوب میان خانم‌ها بوده اند. مثال‌های این نوع بازی Worscapes از PeopleFun، Word Connect از Zentertain و Word Cookies از BitMango را شامل می‌شود.
  • بازی‌های هایپر کژوال (Hyper-casual) هم هر روز بر محبوبیتشان افزوده می‌شود و در حال حاضر در صدر جدول بهترین بازی‌های رایگان قرار دارند. این بازی‌ها سبک هستند، می‌توان به راحتی آن‌ها را شروع کرد و هر از گاهی تنها چند دقیقه به بازی پرداخت. بازی‌های Voodoo، Ketchapp و Lion Studio عموماً از این ژانر هستند.

 

خلاقیت؛ عنصر حیاتی تبلیغات موبایلی در بازی‌ها

ویدیوهای جایزه‌ای، مثل آگهی‌های تلویزیونی، فضای زیادی برای ابراز خلاقیت دارند و به تبلیغ‌دهندگان اجازه می‌دهند از همه‌ی جنبه‌های بصری، صوتی و حرکتی برای روایت داستان برند خود استفاده کنند. می‌توان از عناصر تعاملی مانند امکان کلیک و انتقال به صفحه‌ی جزئیات محصول نیز در این ویدیوها بهره گرفت.

در خلق ویدیوهای جایزه‌دار برای خانم‌ها حتماً باید توجه کرد بازی مورد نظر به‌اندازه‌ی کافی برای مخاطبانش جذاب باشد. خانم‌ها بازی‌هایی را دوست دارند که یک کاراکتر قدرتمند محوری و جامعه‌ای از مخاطبان حول آن وجود داشته باشد؛ امری که می‌تواند برای تیم خلاقیت یک آژانس تبلیغاتی الهام‌بخش باشد.

اگر هنوز در اپلیکیشن‌های بازی تبلیغ نکرده‌اید، زمان آن فرا رسیده که این نوع تبلیغات موبایلی را به استراتژی رسانه‌ای خود بیافزایید. هدف قرار دادن خانم‌ها در سطح وسیع، آن هم زمانی که مشارکت بالایی دارند، می‌تواند نتیجه‌ی بسیار خوبی برای تبلیغ‌دهندگان در بر داشته باشد؛ به ویژه اگر از تبلیغاتی استفاده شده باشد که انگیزه‌ی کافی برای مشاهده‌شان در خانم‌ها وجود دارد.

 

منبع: MarketingLand

رایکا
بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

دیدگاه
نام
ایمیل
وبسایت

13 − ده =