تبلیغات درون اپلیکیشنی

چگونه درآمد تبلیغات درون اپلیکیشنی خود را بهینه کنیم؟

نوشته 4 دی, 1397

شما به چند روش می‌توانید از اپلیکیشن خود درآمد کسب کنید. می‌توانید اپ را در ازای خرید به کاربران عرضه کنید تا هر کس خواست آن را نصب کند مبلغ مورد نظر را بپردازد. راه دیگر آن است که اپلیکیشن رایگان یا پولی خود را با امکان پرداخت درون برنامه‌ای در اختیار کاربران قرار دهید تا بتوانند آیتم‌های اضافی، اعتبار یا ویژگی‌های خاص آن را خریداری کنند. راه دیگری که می‌توانید در پیش بگیرید نمایش تبلیغات در اپلیکیشن شماست. این گزینه به شما اجازه می‌دهد از کلیک‌هایی که روی این آگهی‌ها می‌شود درآمد داشته باشید یا بتوانید کاربران خود را تشویق کنید به جای نسخه‌ی رایگان، از نسخه‌ی پولی اپلیکیشن استفاده کنند.

تمام این استراتژی‌ها را می‌توانید با کلیک روی لینک زیر مطالعه کنید:

 

بیشتر بخوانید: ۵ استراتژی شناخته شده برای کسب درآمد از اپلیکیشن

 

کسب درآمد از طریق نمایش تبلیغات درون اپلیکیشنی

کسب درآمد از طریق نمایش تبلیغات موبایلی تا حد زیادی توسط مدل درآمدی شما تعیین می‌شود؛ اینکه آیا قصد دارید به کلیک‌های انجام شده روی آگهی‌ها تکیه داشته باشید، یا از نمایش تبلیغات برای سوق دادن کاربران به سمت نسخه‌ی پولی (بدون تبلیغ) اپلیکیشن خود استفاده کنید.

اگر تصمیم دارید روی مدل کسب درآمد از کلیک تمرکز کنید، بهترین گزینه توسعه‌ی اپلیکیشنی رایگان است که برای استفاده‌ی چندباره، واقعاً مفید یا سرگرم‌کننده باشد. تبلیغاتی که در اپلیکیشن شما به نمایش درمی‌آیند نباید برای کاربر مزاحمت ایجاد کنند؛ اما در عین حال باید به قدری شاخص باشند که توجه کاربر را به خود جلب نمایند. از همین رو بهتر است در انتخاب پلتفرم تبلیغات موبایلی خود دقت کافی داشته باشید. پلتفرم‌های معتبر تبلیغ‌دهندگان معتبر‌ و در نتیجه آگهی‌های با کیفیت‌تری دارند که در نهایت به بهبود تجربه‌ی کاربری اپلیکیشن شما کمک می‌کنند.

 

عملکرد تبلیغات را تست کنید

بین نمایش تبلیغات در اپلیکیشن با هدف کسب درآمد و نمایش بیش از حد تبلیغات که منجر به ریزش کاربران اپلیکیشن می‌شود، تفاوت ظریفی وجود دارد.

به همین دلیل است که توصیه می‌شود گزینه‌های مختلفی که برای نمایش تبلیغات درون اپلیکیشنی در اختیار دارید را امتحان کنید. برای مثال، می‌توانید جانمایی جایگاه‌های تبلیغاتی، فرمت‌ها و مدت‌ زمان‌های مختلف نمایش آگهی را امتحان کنید تا ببینید کدام ترکیب بدون اثرگذاری منفی بر نگه‌داشت کاربر، بیشترین کلیک را به همراه خواهد داشت یا احیاناً موجب آن‌اینستال شدن اپلیکیشن شما توسط کاربر می‌شود؛ کاربران معمولاً به دلایل مختلفی اپلیکیشن نصب شده را پاک می‌کنند که با کلیک روی لینک زیر می‌توانید این علل را از نظر بگذرانید.

 

بیشتر بخوانید: چرا کاربران موبایل پس از نصب اپلیکیشن، آن را حذف می‌کنند؟

 

به نظرات کاربران دقت کنید

هرچه بیشتر تست کنید، قادر خواهید بود میان کسب درآمد و تجربه‌ی کاربری، تعادل بهتری به وجود بیاورید. علاوه بر زیر نظر داشتن آنالتیکس اپلیکیشن خود، توصیه می‌شود نظرات و نقد‌هایی که در اپ استور پیرامون آن نوشته می‌شود را نیز بخوانید؛ در اغلب مواقع فیدبک‌های خوبی از جانب کاربران در خصوص اپلیکیشن خود و تجربه‌ی کلی کاربر دریافت خواهید کرد.

رسیدن به تعادل مناسب میان کسب درآمد و خلق تجربه‌ی کاربری خوب، چرخه‌ی موثری پدید می‌آورد که به نقد‌های مثبت، افزایش دانلود و در نهایت درآمد بیشتر برای شما ختم خواهد شد.

منبع: AdMob

پیام ادیب
بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

دیدگاه
نام
ایمیل
وبسایت

5 + 19 =