سرعت بارگذاری صفحات

چرا بهبود سرعت بارگذاری صفحات باید در اولویت شما باشد؟

نوشته 17 بهمن, 1397

سرعت بارگذاری صفحات وبسایت اهمیت بسیاری دارد. سرعت و مدت‌زمان لازم برای لود شدن صفحات وب، گذشته از اینکه به یکی از عوامل تاثیرگذار در رتبه‌بندی صفحات موبایلی توسط گوگل تبدیل‌شده، بر برداشت و رفتار مخاطبان و به ویژه نرخ تبدیل آنان نیز تأثیرگذار است.

این نتایج برگرفته از پژوهشی است که مؤسسه‌ی Unbounce اخیراً انجام داده است. با این حال به نظر می‌رسد کارشناسان حوزه‌ی بازاریابی دیجیتال هنوز افزایش سرعت بارگذاری صفحات را در اولویت قرار نمی‌دهند.

موسسه‌ی Unbounce سال گذشته در خلال برگزاری کنفرانسی در همین حوزه، ۱۸۸ وبسایت مرتبط و لندینگ‌پیج آن‌ها را به کمک ابزار Test My Site گوگل مورد آزمون قرار داد. این شرکت ادعا می‌کند که تنها ۱۵% از صفحه‌ها با معیار گوگل مبنی بر «بارگذاری صفحات موبایلی ظرف ۵ ثانیه یا کمتر» (با اینترنت 3G) مطابقت داشته‌اند. بر اساس گزارش Unbounce، زمان بارگذاری حدود ۴۰% از این صفحه‌ها حداقل ۱۱ ثانیه بوده است.

سرعت بارگذاری لندینگ

 

این شرکت سپس دو نظرسنجی موازی و مرتبط در این خصوص به اجرا درآورده است تا نگرش بازاریاب‌ها و مصرف‌کنندگان را درباره‌ی سرعت بارگذاری صفحه‌های وب بررسی کند. نزدیک به ۷۵% از مخاطبان در این پژوهش ادعا کرده‌اند که برای بارگذاری صفحه‌ها روی دستگاه موبایل ۴ ثانیه یا کمی بیشتر منتظر می‌مانند. این در حالی است که داده‌های گوگل نشان می‌دهد اغلب کاربران حدود ۳ ثانیه منتظر می‌مانند و درصورتی‌که محتوای صفحه بارگذاری نشود، آن را ترک می‌کنند.

 

چشم‌پوشی از فیچر‌ها در ازای افزایش سرعت بارگذاری

اکثریت شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی اشاره‌کرده‌اند که سرعت‌پایین بارگذاری صفحات بر تمایل آنها به خرید یا بازگشت به آن صفحه تأثیر منفی می‌گذارد. نکته‌ی جالب توجه اینجاست که در این مورد خانم‌ها نسبت به آقایان شکیبایی کمتری دارند.

سرعت بارگذاری صفحات

 

جالب اینجاست که بسیاری از مصرف‌کنندگان گفته‌اند افزایش سرعت بارگذاری صفحه‌های وب را ترجیح می‌دهند؛ حتی اگر به معنای از دست دادن انیمیشن‌ها، ویدیو‌ها و تصاویر باشد. اما خبر خوب برای برندها و نمایش‌دهندگان این است که اغلب مشتریان (50.5%) در مواجهه با سرعت پایین بارگذاری صفحه‌ها، شرکت‌های ارائه‌دهنده‌ی خدمات اینترنتی را مقصر می‌دانند و تنها 34.2% معتقدند خود وب‌سایت کند است.

در نظرسنجی موازی Unbounce از متخصصین بازاریابی دیجیتال، ۸۱% از پاسخ‌دهندگان اذعان داشته‌اند سرعت پایین صفحات بر نرخ تبدیل آنها تأثیرگذار بوده است. با این وجود، داده‌ها نشان می‌دهند بهبود سرعت بارگذاری صفحات وب همچنان در انتهای فهرست اولویت‌های آنها قرار دارد. در عین حال، اکثر پاسخ‌دهندگان من جمله متخصصین بازاریابی دیجیتال، آرزوی زمان لود ۲ تا ۳ ثانیه‌ای را در سر دارند.

بازاریابی دیجیتال

چگونه می‌توان سرعت بارگذاری صفحات فرود را بهبود داد؟

فهرست زیر حاوی روش‌ها و ابزارهایی است که برای بهبود سرعت بارگذاری صفحات وب به کار گرفته می‌شوند. موارد یاد شده در این فهرست بر اساس میزان اهمیتشان مرتب شده‌اند:

 

۱. بهینه‌سازی فایل‌های تصاویر و ویدیوها

۲. بهبود خدمات میزبانی و ذخیره‌ی موقت (کش)

۳. بررسی سرعت بارگذاری، با استفاده از ابزارهایی مانند Google Lighthouse

۴. کاهش وابستگی به جاوا اسکریپت و CSS

۵. ساخت صفحه‌های موبایلی AMP

۶. استفاده از شبکه‌ی تحویل محتوا (CDN)

 

شایان ذکر است ۲۲% از جامعه‌ی این نظرسنجی را بازاریاب‌هایی تشکیل می‌داده‌اند که از AMP با ظرفیت‌های مختلف استفاده می‌کردند.

 

چرا باید به‌سرعت بارگذاری صفحه‌ها اهمیت داد؟

متخصصین بازاریابی دیجیتال هم مصرف‌کنندگانی هستند که به‌طور معمول ضعف در بارگذاری وب‌سایت‌های موبایلی را تجربه می‌کنند. اما این حقیقت که بهبود سرعت بارگذاری صفحه‌های وب جزو اولویت‌های آنها نیست نشان می‌دهد یکی از عواملی که باعث می‌شود کاری برای این موضوع انجام ندهند ماهیت چندوجهی بهبود عملکرد یک وبسایت است. علاوه بر این، به نظر می‌رسد اغلب بازاریاب‌ها متوجه نیستند توجه نکردن به سرعت بارگذاری، چه هزینه‌های سنگینی به آنها تحمیل می‌کند.

 

منبع: MarketingLand

رایکا
بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

دیدگاه
نام
ایمیل
وبسایت

نوزده − 15 =