Google Ads

با ۵ ویژگی جدید تبلیغات گوگل برای توسعه‌دهندگان اپلیکیشن آشنا شوید

نوشته 27 اسفند, 1397

گوگل به تازگی از راه‌اندازی چند محصول و ویژگی جدید برای توسعه‌دهندگان خبر داده است. ویژگی‌های یاد شده به مراحل مختلف حیات اپلیکیشن اشاره دارند؛ از ایجاد آگاهی و علاقمندی برای اپلیکیشنی که هنوز عرضه نشده گرفته تا برقراری تعامل مجدد با کاربران نصب‌های موجود.

از میان این ویژگی‌های جدید، چهار نمونه در مرحله‌ی بتا یا آزمایشی هستند.

 

۱. تبلیغات پیش ثبت نامی

این نوع تبلیغات دیجیتال که برای مرحله‌ی پیش از عرضه‌ی اپلیکیشن طراحی شده، قرار است کاربران را به ثبت نام برای اپلیکیشنی ترغیب کند که به زودی عرضه خواهد شد. این نوع تبلیغات گوگل که برای اپلیکیشن‌های اندرویدی در دسترس هستند، روی پلی استور گوگل، یوتیوب، گوگل دات کام و میلیون‌ها اپلیکیشنی که در شبکه‌ی نمایش تبلیغات گوگل حضور دارند قابل نمایش خواهند بود.

آگهی‌های تبلیغات پیش ثبت نامی گوگل به یک دکمه‌ی «پیش ثبت نام» مجهز هستند و کاربرانی که مایل باشند می‌توانند به گوگل اجازه دهند آنها را از بازی‌های دیگری که به تشخیص گوگل ممکن است برایشان جذابیت داشته باشند آگاه سازد. کمپانی Line Games این ویژگی جدید را برای تبلیغ بازی چند نفره‌ی جدید خود به نام Destiny Child پیش از عرضه‌ی آن آزمایش کرد تا زمان ارائه‌ی بازی، حجم بزرگی از کاربران را پیشاپیش گرد هم آورده باشد. به این ترتیب بازی یاد شده با ۱۰ هزار کاربر آماده، عرضه شد.

این محصول گوگل در حال حاضر در مرحله‌ی Closed Beta یا بتای خصوصی قرار دارد که تنها برای گروه محدودی در دسترس است.

 

بیشتر بخوانید: ۵ استراتژی شناخته شده برای کسب درآمد از اپلیکیشن

 

۲. تبلیغات جایزه‌دار پلی کنسول

تبلیغات جایزه‌دار گوگل برای AdMob ظرف چند سال اخیر تحولات زیادی داشته‌اند. این نوع تبلیغات به کاربران اجازه می‌دهد با انتخاب تماشای آگهی، از یک مزیت درون اپلیکیشنی مثل رفتن به مرحله‌ی بعد یا کسب امتیاز در بازی بهره‌مند شوند. توسعه‌دهندگان به این شیوه می‌توانند از اپلیکیشن خود درآمدزایی داشته باشند. سال گذشته، گوگل تبلیغات ویدیویی جایزه‌دار خود برای AdMob را معرفی کرد.

این شرکت اکنون در حال آوردن این مدل به Play Console است تا توسعه‌دهندگان راحت‌تر بتوانند حین تولید نمونه‌ی اولیه بفهمند فرمت‌های مورد نظرشان چگونه و کجا اجرا خواهند شد. به این ترتیب به SDK یا تنظیم اکانت گوگل ادز نیازی نخواهد بود. این ویژگی در حال حاضر در مرحله‌ی بتا قرار دارد.

 

بیشتر بخوانید: با جدید‌ترین روند‌های تبلیغات گوگل یا گوگل ادز آشنا شوید

 

۳. پیشنهاد قیمت ویژه‌ی تبدیل حداکثری

استراتژی پیشنهاد قیمت اتوماتیک Max Conversions یا «تبدیل حداکثری» در حال حاضر برای کمپین‌های جستجو در دسترس است اما گوگل قصد دارد این ویژگی را به کمپین‌های اپلیکیشنی نیز تعمیم دهد. هدف از این ویژگی آن است که با بودجه‌ی تعیین شده، حداکثر تبدیل ممکن خلق شود. این ویژگی برای بازاریابانی طراحی شده است که بودجه‌ای ثابت دارند، اما برای جذب کاربر جدید، محدودیت ثابتی برای قیمت هدف خود ندارند و می‌خواهند حجم تبدیل خود را افزایش دهند.

این سیستم سیگنال‌های مختلفی از جمله فهرست‌های ریمارکتینگ، زمان روز، مرورگر و سیستم عامل را در پیشنهاد قیمت در نظر می‌گیرد. کمپین‌های اپلیکیشنی همین حالا نیز از گزینه‌های پیشنهاد قیمت هوشمند Target Cost Per Install یا tCPI و Target Cost Per Acquisition یا tCPA برخوردار هستند.

 

بیشتر بخوانید: چگونه درآمد تبلیغات درون اپلیکیشنی خود را بهینه کنیم؟

 

۴. کمپین‌های اپلیکیشنی با تمرکز روی تعامل

این مورد محصول جنبی کمپین‌های اپلیکیشنی به شمار می‌رود که پیش از این تحت عنوان Universal App Campaigns شناخته می‌شد. هدف از این نوع کمپین جدید، فراخواندن کاربران به تعامل دوباره با اپلیکیشنی است که پیش‌تر آن را نصب کرده‌اند. مثل کمپین‌های اپلیکیشنی، در این نوع کمپین نیز آگهی‌ها می‌توانند روی کل جایگاه‌های نمایش تبلیغات گوگل نمایش داده شوند.

کمپین‌های اپلیکیشنی با تمرکز روی تعامل، برای این خلق شده‌اند که دو گروه از کاربران را هدف قرار دهند: یک گروه کاربرانی هستند که اپلیکیشنی را نصب کرده اما تا به حال آن را باز نکرده‌اند و گروه دیگر، کاربرانی هستند که اخیراً تعاملی با اپلیکیشن مورد نظر نداشته‌اند.

توسعه‌دهندگان می‌توانند فهرست کاربران خود را بر این اساس دسته‌بندی کرده و آگهی خلاقه و پیام مناسب برای هر یک را شخصی‌سازی کنند. برای نمونه، یک توسعه‌دهنده می‌تواند برای جلب مجدد مشارکت مخاطب، روی خرید‌های درون اپلیکیشنی خود تخفیف ارائه دهد. به گفته‌ی گوگل، توسعه‌دهندگان حوزه‌های خرده‌فروشی، سفر و گردشگری، امور مالی و سایر بخش‌ها با این نوع کمپین شاهد موفقیت زودهنگام بوده‌اند. این نوع کمپین در حال حاضر در فاز بتا قرار دارد.

 

بیشتر بخوانید: نرخ بازگشت کاربر در انواع مختلف اپلیکیشن چقدر است؟

 

۵. بخش‌بندی هوشمند

گوگل می‌گوید تعدادی از اپلیکیشن‌ها با ترکیبی از آگهی و خرید درون‌اپلیکیشنی به درآمدزایی می‌پرداخته‌اند. گوگل برای کمک به پیدا کردن تعادل مناسب بین این دو و جلوگیری از مغفول واقع شدن فروش درون اپلیکیشنی با نمایش تبلیغات به مشتریان بالقوه، ویژگی جدیدی تحت عنوان «بخش‌بندی هوشمند» را معرفی کرده است. در یکی از پژوهش‌های داخلی گوگل مشخص شده است کمتر از ۴ درصد کاربران خرید درون اپلیکیشنی انجام می‌دهند. ویژگی بخش‌بندی هوشمند برای شناسایی این بخش کوچک از کاربران و جلوگیری از نمایش تبلیغات به سایر کاربران با احتمال خرید پایین، از یادگیری ماشینی استفاده می‌کند.

این ویژگی در حال حاضر برای تمام توسعه‌دهندگان در دسترس است.

 

جمع‌بندی

بازی‌های موبایلی به طور کلی، و اپلیکیشن‌های بازی به طور اخص، برای توسعه‌دهندگان و گوگل کسب‌و‌کار‌های بزرگی محسوب می‌شوند. متمایز شدن در این حوزه‌ی اشباع شده و رسیدن به یک مدل (یا آمیزه‌ی) درآمدزایی اثربخش، روز به روز چالش‌برانگیز‌تر می‌شود. این ویژگی‌های جدید، طیفی از راه حل‌ها را در بر می‌گیرند که می‌توانند به چالش‌های تمام مراحل بازاریابی پاسخ دهند.

 

منبع: MarketingLand

پیام ادیب
بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

دیدگاه
نام
ایمیل
وبسایت

8 + یازده =