تبلیغات گوگل

امکان پرداخت به ازای تبدیل برای تبلیغات گوگل فراهم شد

نوشته 24 آذر, 1397

کمپانی گوگل از فراهم شدن امکان تازه‌ای خبر داده است که به تبلیغ‌دهندگان شبکه‌ی نمایش تبلیغات گوگل اجازه می‌دهد برای کمپین‌های تبلیغات نمایشی (Display Advertising)، پیشنهاد قیمت را در ازای «تبدیل» (Conversion) تنظیم کنند. به این ترتیب، تبلیغ‌دهندگان از این پس می‌توانند به جای کلیک یا بازدید، گزینه‌ی پرداخت به ازای تبدیل را انتخاب کنند.

با در دسترس قرار گرفتن این گزینه‌ی جدید برای پیشنهاد قیمت، تبلیغ‌دهندگان هزینه‌ی آگهی تبلیغاتی خود را در ازای کاربرانی پرداخت خواهند کرد که به واسطه‌ی آگهی مورد نظر، به مشتری تبدیل شده باشند؛ نه اینکه صرفاً روی آگهی کلیک کرده یا آن را دیده باشند.

مثل کمپین‌های جستجوی گوگل، تبلیغ‌دهندگانی که می‌خواهند هزینه‌ی آگهی‌های خود را در ازای تبدیل بپردازند، باید در قسمت پیشنهاد قیمت (bidding) تنظیمات کمپین، رقم CPA یا Cost per acquisition مورد نظر خود را وارد کنند. گوگل نحوه‌ی عملکرد قیمت‌گذاری جدید خود را این‌گونه شرح داده است که «فرض کنید قیمت مد نظر شما برای جذب مشتری یا همان CPA شما ۱۰ دلار باشد و طی آخر هفته ۳۰ تبدیل داشته باشید. به این ترتیب دقیقاً ۳۰۰ دلار پرداخت خواهید کرد؛ به گونه‌ای که هزینه به ازای جذب مشتری شما دقیقاً ۱۰ دلار خواهد بود و هزینه‌ای بابت نمایش تبلیغ یا کلیک روی آن پرداخت نخواهید کرد».

پرداخت به ازای تبدیل

پرداخت به ازای تبدیل از همان الگوریتم‌های پرداخت تبلیغات کلیکی استفاده می‌کند. به گفته‌ی گوگل، «شما هیچ‌گاه بیشتر از مبلغ هزینه به ازای اکشنی که تعیین کرده‌اید پرداخت نخواهید کرد». هدف این است که با مبلغ تعیین شده، بیشترین تبدیل ممکن فراهم شود.

نکته‌ی مهم در این میان آن است که اکانت شما باید ظرف ۳۰ روز گذشته بیشتر از ۱۰۰ تبدیل داشته باشد تا برای این روش محاسبه‌ی هزینه صلاحیت داشته باشید. به علاوه، زمان بین کلیک و تبدیلِ حداقل ۹۰ درصد این تبدیل‌ها باید کمتر از ۷ روز باشد. برای دیدن داده‌‌های مربوط به این زمان در UI گوگل ادز، باید داده‌های ۳۰ روز گذشته یا بیشتر را با این تنظیمات بررسی کنید: Conversions > Days to conversion

 

در مورد پیشنهاد قیمت CPA تبلیغات شبکه نمایش گوگل بیشتر بدانید

  • پیشنهاد قیمت CPA بیشتر از همه برای کمپین‌های نسبتاً پر حجم مناسب است که به تبلیغ محصولات یا خدماتی با حاشیه‌ی مشابه بپردازند. محدودیت حداکثری برای CPA هدف ۲۰۰ دلار است.
  • اگر در حین تلاش برای استفاده از سیستم پرداخت به ازای تبدیل با خطا مواجه شدید، اکانت شما ممکن است بنا به «دلایل افشا نشده» فاقد صلاحیت لازم شناسایی شده باشد. گوگل می‌گوید بررسی صلاحیت روزانه آپدیت می‌شود.
  • پرداخت به ازای تبدیل برای تبدیل‌هایی که از طریق تماس یا Salesforce نهایی می‌شوند یا تبدیل بین دستگاهی (cross-device) به حساب می‌آیند کار نمی‌کند. این نوع محاسبه‌ی هزینه، با بودجه‌های اشتراکی نیز سازگاری ندارد.
  • گزینه‌ای نیز برای استفاده از کمپین‌های Smart Display با روش پرداخت به ازای تبدیل وجود دارد. کمپین‌ها باید ظرف بازه‌ی زمانی ۳۰ روزه به ۵۰ تبدیل برسند تا واجد شرایط کمپین‌های Smart Display باشند.

 

منبع: MarketingLand

پیام ادیب
بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

دیدگاه
نام
ایمیل
وبسایت

پانزده − 12 =