TGC 2018

TGC 2018 با تجربه‌های جدید به کار خود پایان داد

نوشته 16 تیر, 1397

همان‌گونه که پیش‌تر اشاره شده بود، دومین همایش و نمایشگاه بین‌المللی بازی‌های رایانه‌ای تهران یا به اختصار TGC 2018 در روز‌های ۱۴ و ۱۵ تیرماه در محل همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار شد و به کار خود پایان داد. تی‌جی‌سی را می‌توان بزرگ‌ترین رویداد مرتبط با صنعت بازی‌سازی کشورمان دانست که از سوی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای و با همکاری Game Connection فرانسه برگزار می‌شود و میزبان بسیاری از فعالان داخلی و خارجی صنعت گیم است.

در حاشیه‌ی این رویداد بین‌المللی تعداد زیادی پنل، همایش و کلاس تخصصی نیز با حضور متخصصین این حوزه جریان داشت که توجه مخاطبان زیادی را به خود جلب کرد. بسیاری از شرکت کنندگان در این رویداد تجربه‌ی حضور در همایشی در این مقیاس را حائز اهمیت دانسته و بر لزوم ادامه‌ی این روند تاکید داشته‌اند.

تی‌جی‌سی امسال علاوه بر فعالان حوزه‌ی بازی‌های ویدیویی، میزبان تعدادی از شخصیت‌های رسمی کشور نیز بود. سید فرید موسوی، نماینده‌ی مردم تهران، ری و شمیرانات و رییس فراکسیون جوانان مجلس شورای اسلامی با حضور در رویداد TGC و آشنایی با شرکت‌کنندگان آن از عزم جدی مجلس برای رفع مشکلات فضای کسب‌و‌کار در حوزه‌ی IT خبر داد. وی اغلب مشکلات صنعت بازی‌های رایانه‌ای را ناشی از بی‌مهری‌هایی می‌داند که نسبت به کل فضای کسب و کار وجود دارد.

احمد مازنی، نماینده‌ی مردم تهران و رییس کمیسیون فرهنگی کجلس شورای اسلامی نیز با حضور در فضای رویداد، از تلاش مجلس برای رفع چالش‌های موجود در صنعت بازی‌های رایانه‌ای خبر داد و صنعت بازی را یکی از مهم‌ترین حوزه‌های سرمایه‌گذاری در جهان عنوان کرد.

سید عباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز طی بازدید خود از TGC2018، با برخی از بازی‌سازان و غرفه‌داران این رویداد دیدار و گفتگو کرد. وی با اشاره به لزوم ورود و کمک‌رسانی دو حوزه‌ی تبلیغات و رسانه به صنعت بازی گفته است: «خوشبختانه در TGC دیدم که چند مجموعه در حوزه‌ی تبلیغات در این صنعت فعال شده‌اند که می‌توانند کمک زیادی به بازی‌سازان انجام دهند».

گفتنی است پلتفرم تبلیغات موبایلی و اینترنتی رایکا با هدف برقراری ارتباط عمیق‌تر با صنعت گیم کشور و کمک به فعالان این حوزه برای کسب درآمد از طریق تبلیغات، با استارتاپ «بازیچی» در TGC 2018 حضور فعال داشت. بازیچی یک رسانه‌ی تخصصی در حوزه‌ی بازی‌های آنلاین است که از فروردین ماه امسال کار خود را آغاز کرده و تلاش دارد در آینده به عنوان ناشر بازی های رایانه‌ای نیز در این صنعت فعال باشد.

منبع: tehrangamecon

پیام ادیب
بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

دیدگاه
نام
ایمیل
وبسایت

17 − 6 =